Síň slávy

Beer Ski-O Team Sprint

27. března 2014 v 21:27 | Dram
14.3.2014, Pearl of Siberia Tyumen
Poslední závod na ME v LOBech byl ultra long - tři hodiny šichty. Dokončit jsem to musel, protože se odpoledne jeli LOBácký pivní štafety. Pořádání si vzali na starosti Švédi a bylo vidět, že s tím mají zkušenosti.
Nahlášená konkurence byla obrovská. Konečně přišla disciplína, kdy jsme se porovnali se světovou špičkou. Kromě jiných medailistů žen i mužů se přihlásil i největší bejk mistrovství - Lamov. Nakonec jel v džínách, ale i tak byl kousavej. Český tým dali dohromady Kládin se Škodíkem. Se mnou se dal dohromady jezdivej Švícar Spoery. Vypadlo z něj, že jezděj každej rok po sezóně pivo-1km-pivo-1km-pivo. Tak jsem se těšil, že jsem ulovil dobrýho parťáka.
První exáč po startu ukázal, v čem dalším je dobrá LOBácká špička. Lahváče jen zašuměli a všichni vyrazili. Trať byla pro všechny stejná, tak se v lese žádný zásadní zvraty neděly. Před předávkou následoval další lahváč. Spoery se držel a předal asi na 6 pozici v kontaktu. Žízeň po sezoně pomohla prvnímu lahváči do krku a vyrazil jsem v kontaktu za prvními. Na trati jsem se šetřil a držel se v závětří. Komplikace přišla na poslední kontrole, kde se z opačného směru vyřítil nestárnoucí zabiják Eda Chremnikov a dostal se na vedoucí pozici. Cílovej lahváč bolel jako vždycky, ale věděl jsem, že bojuju za celý BéTéčko.
Souboj o první místo byl velmi těsný a rozhodoval videofinish. Štěstíčko se na nás usmálo a se Spoerym jsme zvítězili!

Rumcajsovy promile

24. srpna 2013 v 7:58 | Dram
Tuto neděli vyvrcholila sezóna pivních štafet událostí vskutku phádkového jména, konaly se Rumcajsovy promile a byla jim přidělena klasifikace MISTROVSTVÍ GALAXIE V PIVNÍCH ŠTAFETÁCH! Součástí štafet byly i velmi pěkné letní závody Rumcajsovy míle, které uspořádal Pidin.
Na pořadatelích bylo vidět, že mají s akcemi podobného formátu velké zkušenosti a vše klapalo jak má.
Mrazák postavil tři kola farstovaného skorelaufu a účastníkům připravil pivko před a po úseku, takže si nikdo nemohl stěžovat na žízeň. Dvě první kola běželi všichni a čtyři nejlepší štafety postupovali do finále. Spíkr Zhaly napínal diváky a team hostesek se staral o to, aby ani jeden závodník nemusel čekat na pivko.
Na start se postavilo deset odvážných štafet.
Za porážku favorizovaného Beermentalu (Lebka, Bejzi, Hendy) byla vypsána basa piva, kterou Zhaly stejně ani nekoupil. Co si budeme povídat. Ložený to nebylo. Třeba Bokymu v teamu sekundovali Beťák a Jindra. Byla tu štafeta Chceme sex s legendárně rychlým exáčem Fialkou, matadorem piva Mirem a Kennym. Strach šel z KTN - Kamendy, Vítka a Mata, nebo Bratra s Buznou a jejich kámoše. Kamča si vzala do týmu doktorky přes hlavu a přes ptáky - z toho šel taky strach.
V prvním kole to šest štafet z deseti disklo. V lese bylo prostě víc kontrol. Takže úkol pro druhé kolo byl jasný - musíme vyhrát, abychom postoupily. To se podařilo. Lebka zajistil první úsek, Bejz to nakop a předal Hendymu na prvním místě. Hendys pak už běžel na jistotu a šetřil síly na finále.
Před branami finále zůstalo mnoho borců a kosiček, kterými se finalisti snažili uvolnit místo na další dvě pivka - mnozí z nich marně. Díky sehraným pořadatůl se tři kola odbyli za slabou hodinku. Bylo jasné, že si ve finále musíme vyrvat nohy ze zadku a kovat přes bolest, abychom v silné konkurenci potvrdili.
Spolehlivý rozbíhač Lebka to přines v kontaktu s prvním místem, Bejzimu se opět podařil únik a hvězda týmu Hendys neponechal nic náhodě a Kamendu rozválcoval rozdílem třídy - hlavně na posledním exáči.
BT se stalo Mistry galaxie! Vícemistři jsou Víťa s Matem a Kamendou a na třetím místě Boky, Jindra a Beťák. Na pódiu se zaleskl tradiční pozdrav a šlo se na pivko.
Můžeme bilancovat po vydařené sezóně. Tři vítězství a jedno druhé míst o na vrcholných podnicích pivních štafet dává Bétéčku slušnou šanci při vyhlašování nejlepších na O-gala. No uvidíme jak se budou hodnotící bafíci rozmýšlet.
Díky Tomovi Srbovi a Beryho hochům za fotky.

Vítěz BT Cupu 2012

2. listopadu 2012 v 15:20 | Bejz

Gratulace Mistrovi!

Mistři EVROPY !!!

7. srpna 2011 v 13:26 | Hóna
Beermental Team je Mistr Evropy v pivních štafetách pro rok 2011!

Beermental má za sobou velice úspěšné období, po výhře na Petitu přidává ještě evropský titul z Bohemie 2011.
Přípravu jsme nepodcenili a tvrdě jsme trénovali a své zkušenosti a tvrdý trénink jsme náležitě zúročili, když BTA obsadilo 1.místo a BTB 4.místo. Myslím si že by si RN měl vzít z našeho tvrdýho tréninku přiklad aby taky přivez náký placky z mistrovství.

Složení: BTA (Mrazák, Hóna, Hendys) BTB ( Kazdič, Pidis, Švihe)

Stupně vítězů, kde nás doprovodili Feodoboys a Nepřátelé OB

Mistři ČR !!!

1. srpna 2011 v 16:34 | Dram
Beermental Team je Mistr České Republiky v pivních štafetách pro rok 2011!
Mistrovství se konalo v Lučanech nad Nisou. Jako doprovodná akce probíhaly celý víkend vícedenní závody v OB Petit Prix. Trochu zamrzí, že mezi 500 účastníky Petitu se našli jen 4 štafety, které se postavily větru dešti.
Klání bylo pětikolové. Pět náročných kol ve velice podmáčeném terénu a s výběhem na sjezdovku v každém kole.

Tour de Beer 2010 - Harcov

9. listopadu 2010 v 1:27 | Lebka
Po zrušení letošních pivních štafet nemohl nikdo z tvrdého jádra BT v klidu spát. Tíživý pocit promarněného roku, každodenního trénování po vybraných nočních podnicích, nás nutil zúročit tvrdě natočené kiláky (jedničky) na nějaké jiné akci na úrovni.

Tuto příležitost jsme dostali v poslením týdnu tréninkového roku 2010, v úterý 27.10., kdy se na VŠ kolejích v Liberci Harcově konal 2.ročník pivního běhu TOUR DE BEER.

Systém závodu byl poměrně jednoduchý. Na harcově je 6 hospod, hrací kostka má 6 stěn. Na startu si hodíš kostkou a mažeš dle padlého čísla do příslušné hospody, tam si dáš velkou jedničku, foukáš to zpět na start, kde si hodíš znova kostkou a opět běžíš do příslušné hospy na velkou jedničku. Tuto šou si zopakuješ 10x. Závodí se v min. 2 členných týmech, každý z týmu pije své pivo, chlapy velký, baby malý. Start byl hromadný, proto byly první tři hospy předlosovaný.

Z BT jsme dle aktuálního stavu BT cupu rozhodli pro nominaci prvních dvou borců BT cupu, Lebku a Hendyse. Cíl byl jasnej, vyhrát.

Na netu jsme se mohli dočíst zkazky z minulého ročníku:

"To, co se stalo na Harcově 27.10.2009 nám dochází až po několika  dnech, možná někomu vůbec. Výsledný čas 1h 33 min. Pouhých 93 minut  totiž stačilo vítěznému týmu ve složení Hofman Daniel, Filip Kraus, Jakub  Bitala na zvládnutí veškerých nástrah, které sebou nesla Tour de Beer 09.  Proto mi to nedalo a počítal jsem.
 Kluci se určitě museli minimálně zdržet pokaždé při objednávání piv 2  min. Při deseti návštěvách to již máme 20 min. Na základně (Blok D),  kde každé družstvo losovalo hrací kostkou, kam vlastně půjdou, dalších  minimálně 10 minut zdržení. Dále kluci naběhali z pivní stanice na  základnu a ze základny do další pivní stanice cca 3600 m!!! S takovou  porcí metrů by se borci na atletickém oválu prali kolem 13 minut. Sice  startovní čísla, které měli všechny týmy, z nich určitě aspoň na chvíli při  této soutěži závoďáky udělala, ale 20 min jim přemisťování určitě zabralo.  A to není vše. Tomuto týmu se i podařilo vyhrát rychlostní prémii, která se  udělovala za prvních pět vypitých piv. Zvládli převzít v průběhu soutěže  ceny, stačili zapózovat fotografům a běželi dál. Takže další zdržení.  Celkově mi tedy vychází ztráta kolem 52 minut. Celkem 94 minut - 52  minut zdržení = 42. Takže měli pouhých 42 minut na vypití pěti litrů piva!  Maximálně tedy vítězům trvalo vypití jednoho piva neuvěřitelné a pouhé  čtyři minuty a dvanáct sekund. Co tomu říkáte? J" [http://www.hrybezhranic.wbs.cz/Tour-de-Beer.html]