DALŠÍ AKCE: SJC Koniáška, Silváč, Alpy

BT limit Praha 2015

27. října 2015 v 11:06 | Břéťa |  BT limit
Je to už skoro měsíc, co se v Praze běžel další BT limit. Vzhledem k rekordní účasti by bylo hanebné nezaznamenat a nepřipomenout si to, co se na Strahově dělo. Ano, pražský limit se letos přestěhoval z osvědčeného areálu u Veseckýho na větrnou hůrku. Nicméně i tam kdysi zanechal Ondra svou stopu, a tak kontinuita odkazu známého běžce, ochlasty, lovce tramvají a padavky zůstala zachována.

Limit se tak poprvé v Praze běžel na klasické čtyřstovce, což mělo podpořit pokus o světový rekord, pro který byl na pracovní cestě do Opavy naverbován mistr Evropy Holub. Právě jeho účast byla zřejmě důvodem, proč se na Strahově sešlo tak početné startovní pole. Při účasti 23 mužů a 1 ženy dokonce zazněly hlasy, zda neudělat více rozběhů. Nakonec jsme se však shodli, že by to bylo k neprospěchu věci a rozložili na startovní čáru všech 24 bráníků najednou.


Slušnej dav účastníků při startovním exáčiČestný úkol odstartovat BT limit byl svěřen na VIP tribunu Betovi, který výslal všechny píče na devítimetrový přeběh k prvním lahváčům. Jako první se od láhve odlepil Mára, těsně následovaný Matem. Ze členů BT vyrazil jako první do čtyř okruhů Švihák. Trvalo téměř celou první čtvrtku, než se na čele objevil favorit Holub. Za ním se podle očekávání držel Mrazák a Alda. Tohle pořadí vydrželo až k druhému pivu. K němu doběhl Holub v čase 5:01, a tak měl 26 vteřin na to, aby aspoň vyrovnal Kodyho maximum, kterého náš bejk, který už běhá limity v BT nebi, dosáhl před dvěma lety ve Finsku. Krátká a hodně zbytečná přestávka těsně před dopitím však zavinila, že světový rekord o jedinou vteřinu odolal a Holub časem 5:28 vyrovnal druhý nejlepší čas historie, který je rovněž v držení Kodyho. Nicméně i toho bylo dosaženo ve Finsku, a tak se Kuba může kromě splnění VIP limitu pyšnit také nejlepším výkonem dosaženým na českém území. Do dalšího pořadí závěrečný exáč nepromluvil, a tak stříbro bral časem 5:42 Mrazák a bronz Alda (5:50). A-limit ještě splnil Flaška. Dalších deset borců plus Adélka se radovalo z B-limitu, aspoň C-limit zaběhlo sedm účastníků. S prázdnou odjeli Mat a Baron. (kompletní výsledky pod článkem)


Favorit jde po Márově úhybném manévru přes tři lajny do čela


Marný boj s druhým pivem a časem


Momentka z cíle

Po ukončení atletického klání se většina běžců, časoměřičů i diváků přesnula na strahovské koleje, kde na desítce několik následujících hodin probíhala plodná debata o sportu. Nutno dodat, že některé z jejích výstupů byly poněkud zvrácené.

Závěrem je nutno poděkovat všem časoměřičům, protože bez nich by v takovém počtu byl limit téměř neuspořádatelný. A pak také Peltovi, Berbrovi a Dáše, že si postavili nové fotbalové sídlo u stadionu přátelství, čímž ho zpřístupnili pro vrcholné sportovní akce, jakou BT limit bezesporu je.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hona Hona | 27. října 2015 v 12:11 | Reagovat

Luxus clanek. Najdu jeste nekde video co tocil Syky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist