BT limit nesplněn: Švihe, Lebka, Ondra, Alda.
DALŠÍ AKCE: 3.12. BT SJC Koniáška, zakončení sezóny s lehkou pařbičkou, 4.12 Mikulášák na Bradech

Srpen 2015

MEGATLON 2015

14. srpna 2015 v 14:04 | Sekouš
MEGATLON 2015 je již minulostí a nastal čas rekapitulace. Nutno podotknout, že team BT si ve startovní listině oproti loňským ročníkům značně polepšil a na start se postavili celkem 4 oficiální borci (já, Hóna, Pidi a Mrazák) + nadraftovaný Holy. Celkem nás bylo 14. Termín letošního MEGATLONU byl 1.8.2015 a počasí vyšlo luxusně. Po úvodní prezentaci, rozpravě spojené s nástupem vše mohlo odstartovat.

Nástup

1. Cyklistika
Okruh dlouhý cca 13km prověřil vytrvalostní schopnosti závodníků a v čelní skupině 6 závodníků se udrželi i tři svítivě žluté rozlišováky - já, Holy a Hóna. Všichni předvedli kvalitní exáče a naše pořadí bylo neskutečné, všichni do TOP 10.
1. Petr Soukup
4. Jan Beneš
5. Štěpán Holas
6. Jan Mrazák
9. Petr Špicar

2. Člunkový běh
Rozhodně jedna z nejnáročnějších disciplín co se týče konzumace pivka. Dvě pivka jsou od sebe vzdálená 15m a musíš naběhat 90m než jdeš do cíle. Samozřejmě pivka musí být prázdná J. Každý má jinou taktiku a každá vteřinka je cenná. TOP 10 se vtěsnalo do rozdílu 28 vteřin. BT si opět nevedlo špatně a v této disciplíně jsme měli dvě "placky".

3. Plavání
Odplavat cca 200m s lahváčem v ruce a poté co nejrychleji zaexovat. Nutno vyzvednout poklonu Holymu, který prsařským stylem bez namočení hlavy dokázal dokončit na 3 místě.
6. Petr Špicar
11. Jan Beneš
13. Jan Mrázek

Holy při výlezu z vody

Pidin při exádě

Hóna měl letos exovací fazónu

Koukej rychle chlastat než ti ho tam narvu celej!!!

4. Běh s basou
Rozhodně jedna z nejslabších disciplín pro BT team. Přesto jsme se všichni vtlačili do TOP 10 a Pidis ukázal svoje rychlostně silové kvality a bral o 0,1 vteřiny druhé místo za šampiónem této disciplíny Jiřím Macákem. Mezi prvními šesti borci byl rozdíl pouhé 0,4 vteřiny.

5. Orientační běh
Pro BT srdeční záležitost a letos jsme dokázali tuto disciplínu vyšperkovat k dokonalosti. Kdy jsme mezi náš team nikoho nepustili a obsadili jsme postupně TOP 5. Největším matadorem byl Holy, který předvedl o více jak 45 vteřin nejrychlejší běh a kvalitně zaexoval jak jedno pivko na trati, tak i v cíli.
1. Štěpán Holas
3. Jan Beneš
4. Petr Špicar
5. Jan Mrázek

Dobře jsme je vyšplouchli !!!

6. Exáč
Královská disciplína celého MEGATLONU. Nezničitelný šampion a pětinásobný vítěz celkového pořadí Jan Starý neměl svůj den a bylo jasné, že dnes je porazitelný. Nakonec se to podařilo mě a po mnoha letech jsem jej přeexoval. K jeho rekordu z roku 2012 0:06,7 však dost chybělo…

7. Volejbal
Regenerační disciplína volejbálek. Rozlosování teamů se závěrečným pořadím bylo:
  1. Štěpán Holas, Tomáš Sedláček, Jan Fiala, Jiří Macák, Lucie Soukupová
  2. Petr Špicar, Jan Beneš, Jan Mrázek, Jan Kosina, Jan Starý, Veronika Schinerová
  3. Petr Soukup, Michal Richtr, Jan Řebíček, Barbora Topinková, Jan Medlík
Volejbálek

8. Kajak
200m kajak + exáč + 200m kajak. Další vtěsnání BT do TOP 10 ozdobené mojí zlatou medailí. Je vidět, že i ve vodním prostředí se cítíme jako doma.
4. Štěpán Holas
8. Jan Mrázek
10. Jan Beneš

9. Šipky
Největší haluz MEGATLONU často zhatí cíle na kvalitní celkové umístění. Letos si černého Petra vylosoval Holy, který se zde umístil až v druhé polovině startovního pole. Nicméně ani zde jsme se neměli za co stydět.
6. Jan Mrázek
9. Štěpán Holas
12. Jan Beneš
Mráza s rodinou

Pidis

10. Hod po lahváči
Pro někoho bezproblémové ukončení celého ročníku, jiný na tuto disciplínu dosmrti nezapomene J. 3 lahváče vzdáleny 5m a 4 tenisáky. Co se nesestřelí musí se poctivě dopít. V nejlepší formě se ukázal černý kůň závodu Mrazák, který střízlivou rukou sestřelil jako jediný ze startovního pole všechny kuželky a zaslouženě zvítězil. Druhý dokončil zkušený tělocvikář Pidis, který opět jako jediný dokázal sestřelit dvě kuželky a závěrečné pivko si vychutnal. Já sestřelil, alespoň jedno pivko. Hóna s Holym neměli nejšťastnější den a tak si na závěr dne zaexovali oba po trojce.