DALŠÍ AKCE: SJC Koniáška, Silváč, Alpy

Leden 2012

Jaterní test

31. ledna 2012 v 10:59 | Dram
Bejci už nejsme nejmladší, něco máme vychlastáno a je na čase se začít zajímat o naše jatýrka, abychom mohli o kalbách vyprávět ještě našim vnoučatům. Moje lepší polovička mi poradila jednoduchý test, který nezabere ani minutu a nezahrnuje koloskopii. Test odhalí množství amoniaku v krevním oběhu a tedy i v mozku. Amoniak tvoří bakterie v tlustém střevě. Játra zdravého člověka by měla následně amoniak bez problému odbourat. Avšak v poškozených játrech k odbourávání amoniaku nedochází a amoniak jde ze střev krevním řečištěm rovnou do mozku, kde způsobuje porto systémovou encefalopatii (PSE). To znamená poruchu myšlení, vnímání a paměti.
Obrázek na konci článku obsahuje různě rozházená čísla od jedničky po pětadvacítku. Vaším úkolem je tužkou pospojovat všechna čísla od nejmenšího po největší v co nejkratším čase. (obrázek si nejlépe vytiskněte a moc na něj nečumte dopředu:)

Vyhodnocení testu závisí na dosaženém čase:

Potřebný čas Stádium PSE
do 30 vteřin bez PSE
31 - 50 vteřin 0 - I
51 - 80 vteřin I - II
81 - 120 vteřin II - III
Vynucené ukončení III

Stadia proto systémové encefalopatie:
I: euforie, či naopak deprese, mírné zmatení, bradypsychizmus, poruchy spámku
II: stupňování původních obtíží, somnolence, inkontinence
III: sopor, nemocný po probuzení nespolupracuje, nebo je neklidný, zmatený
IV: kóma

Takže bejci, jestli jste dopadli špatně, tak buď neumíte počítat, nebo máte poruchu jater. Jestliže jste absolvovali základní školu a test přesto nevyšel nejlépe, pak máte dvě možnosti: buď přestanete chlastat a počkáte na transplantaci jater, nebo si dáte silný projímadlo, který vám vyčistí střeva od amoniaku a tím i odezní příznaky PSE. Játrům na rozdíl od mozku projímadlo bohužel nepomáhá.


Zdroje:
Interna, Richard Češka a kolektiv
www.apef.com.pt (connecting number test)

Plán akcí jaro 2012

22. ledna 2012 v 16:16

3. - 4.2.2012 - Prkno+Žabák+Zanz+(běžky???)

17.2.2012 - Ples GYMPLU Jičín

25.2.2012 - Erotický ples Liberec

1. - 4.3.2012 - BT Alpy - Zillertal (snb,sjezdovky,běh,kalby)

7.3. - 11.3. VT DOKSY Kobřík (OB, kolo, kalby)

22.3. - 26.3. VT Český ráj SJC (OB, kalby)- další akce napište do komentářů, doplníme ;-)

Silvestr 2011/2012

7. ledna 2012 v 22:13 | Sekouš
Opět sme to letos přežili i když to zase nebylo zadarmo. Švihe zorganizoval luxusní horskou chatu, kde se sešlo kompletní BTčko. Samo sebou nemohl chybět ani BT hostující fotřík Mráz, kterej letos dosáhl titulu na ME v pivních. Objednali sme i manželky, aby bylo popřípadě do čeho píchnout. Kody si vzal pro jistotu ségru s kámoškou zubařkou a Hendys si objednal 17ky, který tam měla pod palcem vycházející lampiónová naděje. Pepíno nám totiž poslal na kalbu mladýho, kterej ve čtyři ráno pokosil sebe i celou chatu. Takhle kdyby se chlastalo pod novým vedením Máry a Polácha v dorosteneckým výběru, tak je BTčko nadmíru potěšeno.

Jsme rádi že se taky trošku kalilo i u Dýma :)

Kompletní BT akorát Hendys bez drezíku.
A roku 2011 sluší tohle .....
Snad z toho nebudou nějaký banány.
TOPlist