DALŠÍ AKCE: SJC Koniáška, Silváč, Alpy

MEGATLON 2009

24. srpna 2009 v 17:42 | Sekouš
Rok se sešel s rokem a MEGATLON se opět mohl uskutečnit. 12.8.2009 v Rekreačním středisku Liaz v Českém ráji (cca 10km od Jičína) v 9:00 odstartoval třetí ročník. Pro ty, kteří nevědí, co je MEGATLON, můžeme zjednodušeně říci: ,,10 odlišných sportů, při kterých se celkem vypije 11 piv z lahve". Jedinou novinkou pro letošek byla možnost startu žen v MEGATROJBOJI - člunkový běh, exáč a volejbal. Na start se postavilo celkem 20 borců z různých koutů České republiky a 10 žen. Důležitým pravidlem je, že závodník vyexovaný lahváč musí v žaludku podržet nejméně 20s jinak je v dané disciplíně diskvalifikován. V každé disciplíně se jednotlivým závodníkům sčítá pořadí a kdo má po 10.disciplíně nejnižší skóre je vítěz.

1.disciplína - cyklistika
Již tradičně v 9:00 vyjíždí závodníci vstříc 10km, značně zvlněné trati s hromadným startem, nejčastěji na horských kolech. Po absolvování cyklistiky je čeká orosené překvapení. Jediný háček je v tom, že čas pivka se násobí pěti a až poté se přičte k času cyklistiky. Letošní ročník byl nabyt výbornými cyklisty. Zbyněk Pospíchal - s největší pravděpodobností vítěz letošního poháru v Olympijském triatlonu do 23 let. Rudolf Cogan - vítěz Otrokovic a reprezentant v dlouhém triatlonu. Martin Berka - duatlonový reprezentant a účastník ME v duatlonu do 23 let. Michal Drobník - reprezentant v zimním orientačním běhu a účastník loňského ME a MS v tomto sportu. Honza Beran - mnohaletý závodník na Českém poháru v silničním triatlonu. Dušan Navrátil - především ,,Xterrák" a obhájce loňského vítězství v této disciplíně - já J (Petr Soukup). Bylo jasné, že letos padne rekord. Do cíle dojel jako první vítěz Otrokovic Rudolf Cogan s 2-vteřinovým náskokem na Petra Soukupa. Poté dojíždí Dušan Navrátil s Honzou Beranem, Zbyněk Pospíchal a Michal Drobník. Vše rozhodovaly exáče, ve kterých byl o 1 vteřinu rychlejší Petr Soukup než Rudolf Cogan a celkově zvítězil. Cyklistický rekord z roku 2007 Zbyňka Pospíchala se překonal o 00:01:25 a má hodnotu 00:19:30.

2. disciplína - člunkový běh
Dvě slečny drží po jednom lahváči a jsou od sebe vzdálené 15m. Závodník musí mezi nimi naběhat 90m a než doběhne do cíle, musí být oba lahváče prázdné. I v této disciplíně padl rekord v podání Rudolfa Cogana 00:01:03,66. Bohužel se tento čas nemůže počítat do kroniky rekordů. Ruda nepije pivo a proto jako jediný a poslední závodník dostal možnost pít velký panák ferneta a poté dopil chybějící obsah 450ml perlivé vody z lahváče.
Touto disciplínou startovala i ženská kategorie, kde suverénně prokázala svoji nadvládu Míša Barešová z Prahy a v čase 54,10s zvítězila. Nutno podotknout, že dívky pijí pouze jedno pivko, ale i přesto krásný výkon.

3. disciplína - plavání
Závodník na startu do ruky uchopí lahváč a plave vyznačený okruh, letos cca 140m. Po doplavání exuje jedno pivo. Čas exáče se opět násobí pěti a až poté se přičte k času plavání. Nejrychlejší ve vodě byl Honza Beran se skoro 10s náskokem na Zbyňka Pospíchala a Petra Soukupa. Rozhodoval až exáč, kterým se nejrychleji prokousal Petr Soukup za 15,0s. Honza Beran i přes krásný čas ve vodě skončil až na 11.místě. Exáče ještě musí poladit.

4. disciplína - běh s basou
Závodník po startu uchopí basu plnou piv a běží 40m ke slečně, okolo které se otočí a běží co nejrychleji zpět. Zde je prostor pro hokejové osazenstvo, které má v silově rychlostních disciplínách suverénně navrch. Nejrychlejší byl Roman Ábel v čase 15,50s a zároveň překonal loňský rekord Adama Sourala 15,75s.

5. disciplína - orientační běh
Sedm kontrol v lese, vzdušnou čarou 1,7km a na dvou kontrolách kontrolní exáč, který se násobí čtyřmi a přičtou se k času v cíli. Této disciplíně vládnou jičínští orientační běžci. Nutno podotknout, že jejich jména jsou zvučná i ve světě. Především Jan Beneš, Mistr světa z let 2006 a 2007 v orientačním běhu na krátké trati. Martin Henych, účastník ME a MS v orientačním běhu. Již zmíněný Michal Drobník, vítěz dvou předešlých ročníků. Letos svoji formu nejlépe vyladil Martin Henych, který se především díky exáčům dostal před běžecky a mapově silnějšího Michala Drobníka.

6. disciplína - exáč
Královská disciplína, která z loňska měla rekord 9,95s v podání Lukáše Rychny. Obhájce dvou celkových vítězství v MEGATLONU Jan Starý ukázal skvělou formu, když dopil lahváč v čase 8,90s a stanovil tak nový rekord. V této chvíli si všichni mysleli, že je již vymalováno, ale neuvěřitelné se stalo možným a Petr Soukup časem 8,75s všem vypálil rybník a stal se novým držitelem rekordu této disciplíny.
Touto disciplínou pokračoval i ženský trojboj, kde potvrdila svoji suverenitu Míša Barešová opět pronásledována jičínskou favoritkou Sárou Bryknerovou. Časem 15,40s by se v mužích umístila na krásném 6.místě a pro příští ročník doufáme, že se postaví na společný start s muži. Poslední rozhodně neskončí.

7. disciplína - volejbal
Z dosavadních celkových výsledků se vybralo 6 prvních MEGAMANŮ a ti si ze zbylých závodníků a závodnic složili šestičlenné týmy. Každý hraje s každým jeden set do 11. Rozdíl musí být minimálně dvoubodový. Po odehrání všech zápasů se ukázal nejkvalitnější team Jana Starého ve složení Jan Starý, Michal Navrátil, Jiří Macák, Sára Bryknerová a Hanka Křepelková. I když při této disciplíně není pivo povinné, otrlí jedinci stihli neuvěřitelné čtyři kousky v průběhu všech zápasů.

8. disciplína - kajak
Nasednout do kajaku, absolvovat okruh na rybníku a zhruba v 2/3 okruhu vyexovat jednoho lahváčka, který nečekaně násobíme čtyřmi. Pro většinu účastníků ne až tak náročný úkol, leč ti kteří se ve volejbale s pivky nešetřili měli problém vystartovat natož dokončit. Nakonec se všichni doplácali a vítězem se stal Petr Soukup s náskokem 13s na Jana Starého.

9. disciplína - šipky
Zde se první stávají posledními a poslední prvními. Disciplína která vždy kvalitně promíchá pořadí. Letos tomu nebylo jinak. 3 šipky, terč vzdálen 3 metry a 3 hody. Kdo hodí nejvíce v součtu vyhrál. Na prvním místě Martin Berka s 59 body.

10. disciplína - hod po lahváči
Poslední a pro někoho největší noční můra. Hod 4 tenisáky po 3 lahváčích vzdálených 5m od závodníka. Co závodník neshodí musí co nejrychleji vypít. Zhruba polovička závodníků již nebyla v nejlepším koordinačním rozpoložení a musela se poprat s třemi lahváči dodna. Vít ěz Jan Starý sestřelil 2 a s posledním se moc nemazlil. Výslední čas 0:20,7 není rekordní, ale na vítězství bez problémů stačil.


Sečteno podtrženo:

1. Petr Soukup …………… 38
2. Jan Starý …………… 43
3. Rudolf Cogan …………… 69
4. Michal Drobník …………… 71
5. Michal Navrátil …………… 83
6. Martin Henych …………… 85
7. Sedláček Tomáš …………… 93
8. Martin Berka …………… 97
9. Petr Špicar …………… 105
10. Jakub Muška …………… 105
11. Jan Medlík …………… 110
12. Dušan Navrátil …………… 114
13. Jiří Macák …………… 115
14. Zbyněk Pospíchal …………… 121
15. Jan Beneš …………… 122
16. Jan Beran …………… 122
17. David Kotlář …………… 125
18. Martin Adam …………… 135
19. Jakub Rada …………… 138
20. Roman Ábel …………… 160

1. Sára Bryknerová …………… 5
2. Míša Barešová …………… 9
3. Lucie Soukupová …………… 11
4. Anetka Pražáková …………… 15
5. Hanka Křepelková …………… 18
6. Soňa Urbanová …………… 20
7. Michelle Masáková …………… 22
8. Ivča Bochenková …………… 23
9. Martina Kuhnová …………… 28
10. Šárka Kuldová …………… 31Podrobné informace o tomto závodu nalezneta na internetových stránkách www.megatlon.tym.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šutr Šutr | 25. srpna 2009 v 11:20 | Reagovat

Luxusní bejku!! Koukam, ze za chvilku uz ale budu poslední.. :-(

2 Lili Lili | 25. srpna 2009 v 11:52 | Reagovat

Musíš bejku loupnout na beachi víc točenejch, aby pak byla slina na ty tři jedničky na konci..:-)

3 Sekouš Sekouš | 28. srpna 2009 v 23:47 | Reagovat

Pokud máte ňáky připomínky nebo vylepšováky k závodu, sem s nima...Zatim

4 cheap wedding dresses cheap wedding dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:01 | Reagovat

A. Because she wanted to test the waters!
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist