DALŠÍ AKCE: SJC Koniáška, Silváč, Alpy

Květen 2009

Další distanc se blíží

29. května 2009 v 2:49
"Ve středu se na svém plánovaném jednání sešlo Předsednictvo ČSOB. Jednání proběhlo na Strahově a na programu byla kontrola úkolů, informace sekcí, návrh úpravy rozpočtu ČSOB, činnost metodické rady a v různém mj. výhled spolupráce s Českou televizí na další roky, informaci o výběrovém řízení na logo pro ČSOS (zatím je 6 návrhů). Na závěr vzalo na vědomí 2 podnětů k zahájení disciplinárního řízení." (zdroj: http://www.lpu.cz/beda/)
Neví někdo za co to máme tentokrát? A myslíte, že článek "Jak dlouho nás budou ještě pořád terorizovat?", bude zveřejněn před nominačkama nebo až po?

Stanovisko BT: Ke všemu se přiznáváme a trest přijímáme!

ČPŠ + SPRINT - Moravská Třebová (ASU)

26. května 2009 v 14:50 | Dunda |  Jak to vidí Ďuďu
O vikendu zavitalo Btcko spolu s se svym oddilem SJC do Moravske Trebove, kde usporadal Magnus orenteerind, tedy Aljosa, zavody ceskeho poharu stafet a hummel sprint cupu. Za Btcko zucastneni: Bici, Susu, Svihi, Tom a Dudu. Omluva Premet a Lili (zavody a uceni na zkousku).

Odjezd v sobotu v brzkych rannich hodinach. Nastupujeme do auta s Havlindou a dvouma pejskama, z cehoz Holynda nemel moc velkou radost, tak si sedl radeji dopredu. Svistime to pres Hradec a smer Svitavy. Jarda se toho vubec nebal a predjizdel jak drak. Ale je videt, ze po xlete zkusenosti to ma v ruce. Za hodku a pul dorazime na misto.

A zacina prvni prdel. Aljosa neorganizuje parkovani, tak to nechavaji vsichni u mistniho Lidlu ci benzinky, z cehoz nemaj zrejme mistni moc radost. Pak se doplacame do centra meste, na shromazdiste. Dopoledne nas ceka sprint. Mapa 1:4000, pomerne dobre pripravena. Nejdrive nas stavitel zavedl do maleho lomu na tri kontrolky, pak prebeh na louku, kde to bylo takovy vtipny. Tech hustnicku tam bylo trochu vic. Pak dalsi prebeh do centra mesta. Kde se odehrala vetsina zavodu. Bylo charakteristicke obehy, takze dost na fyzicku. Btcko se uz bohuzel nevejde do elity, tak muselo acka. Byl zrejme nejakej vypadek formy, tak se moc nikomu nedarilo. Holyn ale nebezel v elite tak spatne, zmrd dotek ho nedobeh. Pulku urdensena vyhral bibi o 7 vterin pred svihem, nasledoval susu a dudu. Tom byl myslim nejak v prostredku, nepamatuje se. Dunda se nevesel ani tam, tak musel jit becka. Zde ho bozuhel porazila velka hlava, coz neni moc dobry vysledek. Co se tyce organizace, az na jedno spadnuti kompu vse probehlo oka.

Odpoledni zavod stafet zacina az ve 4, tak vyrazime do mesta na jidlo. Davame smazacek a muze nastoupit gurdensen. Pivko bylo pomerne dosti chlazene, ale byl to dobry staropramen, takze se exovat dalo. Vybiha bejzi, 7 vterin za nim Svihe, pak za 15 Dudu, stihani vterinou Susem. Bic potvrdil formu a kdyz startoval svihi, mel uz skoro dopito, takze vyhral. Svihi si take pojistil naskok a druhe mistecko urdzel. Dudu a Susu zase potvrdili, ze jim to moc nejde a dojeli na stejno.

Po lehke bote se presouvame na shromadiste, ktere nebylo daleko. Zde nas bohuzel vyndavaji poradatele a nechteji nas pustit parkovat az do centra, takk musime jit kilacek pesky. Bohuzel po prichodu se nestacime divit. Cenrum bylo v kempu, ktery mel prevyseni jak snezka a okolo jenom totalni bordel a humus. Divacky usek nebyl, takz gurdensena taky nemuze dat :( Stavime dve vyrovnanejsi stafety. Acko:Susu, Bibi, Holy a becko Ondra, Dudu a Svihi. Start prvnich useku zacinal do brutalniho kopce, ktery si susu velmi dobre povodil a vysel ho pesky, posteril sily na pak. Pak se vybehlo na kopec, sebehlo, zase na velkej kopec, dlouhej travezr, kopec, traverz, kopec, dolu, kopec a sme na divacky. To znamena jen jediny, aljosa se asi posral! Na 6 kilakach320prevyseni j opravdu mazec. A k tomu totalni fekal, koprivy, hustniky, ostruziny, prvni useky si museli opravu uzit. Susu mel tak opaleny nohy, ze to mazal jitrocelem celej vecir a stejne to moc nepomohlo. Ale zpet k zavodu. Na divackou bohuzel dobiha jako prvni zmrd Olaf nasledovany madary, pak s malou ztratou ondra a susu. Pekne 6 a 7 mistecko. Ovsem kdo si myslel, ze kolecko po divacky bude sranda, tak se oravdu splet. Sebehlo se zase totalnim fekalem dolu a potom zase totalnim fekale nohoru az do cile. Druhej usek vybihaji spolecne dudu s bibim. Nemaji to ovsem jednoduchy, pragovka nasadila sedu, pak se ta, ukazal madar a kuba oma. Na vrcholku druheho kopecku sme se jeste drzeli, pak nam ale cukli, dobeh jeste mrazak a nejaky lidi. Nicmene jdeme spolu dlouhej postup, kde uz ma dunda fakt dost. Takze drzi bibiho co to jde. Do dalsiho kopecku mu trochu cukl. Pak ale v naslednym traverzu se dudu probral a dobehl bibiho, ktery to pokazil. Dudu svoji kontrolu nachazi, ovsem bidi ma jinou. Dudu mu proto na dalku radi kde ji ma a bibi se najde. Bohuzel nas dobehl jeste jeden nepritel salatik. S nim jde dunda na divackou, ale trochu mu opet cukl. Zbyva uz jen kratke kolo po divacke a dunda dobiha na 14 a bibi ma 15 fleku. Svihi okukoval rostenky, tak si nevsim ze dudu uz je v cili, ale nastesti to bylo jen par vterinek. Vyhlizime jak si vedou na poslednim useku holynda a svihi. A na divacke jsou presne tak, jak to mame radi. Spolu a na 12 a 13 fleku. Svihi pak v zaveru predbehl holyho pri ceste na sberku a dobiha o par metru za nim. Ale jinak celkem pekny umisteni myslim.

Co tedy rict k tomuto zavodu. Totalni fekal, doufam ze si to predsednictvo zapamatuje a az bude chtiti manus poradat zavody v dalsim takovym fekalu, tak si to rozmysli a nedamu to. Trat pomerne dlouha, ale smerne casy byly ok. Kopce jak krava, bez treninku se to fakt nedalo zvldanout.

Oddil odjizdi domu, svihy spi ve stanu na shromazditi, dudu spi s manzelkou v moravske trebove. JEste jeden spek z telarny. Kdyz dudu vchazi do ni, tak se ho poradatel pta, z jakyho je oddilu.Dudu rika ze DKP, chce po nem nejaky doklad, tak ten ze fakt nemam. Ale nejvic zabijacky bylo, ze mel na sobe overal SJC. No, byl ten kluk fakt nejakej zmatenej. A pak jeste vecir dorazily zabiny. Byly nasrany ze se nevyspej, telarny plny, tak to kempej na chodbu vedle umyvaren a paly hned volal alovi, ze je to na picu a ze chtej vratit prachy. Proste zbm.

Vecir zadna kalbicka. Zastoupili nas zhaly s bokovkou a ucastnit se chtel i salatik. Ale jak je jeho zvykem, jde na kalbicku a nekali. To je fakt vychcanost nejvetsi.

Bohuzel, v nedeli nas necekalo nic jinyho. Bezelo se teda jenom ve vedlejsi pasazi lesa, bylo to akorat vic narocnejsi na mapu, takze se delaly dost chybky. Jinak ten samej fekal. Rozbihal holynda s ondrou a provezli to na 2 a 3 fleku, coz je luxus. Pak sme sli s bicim, lenkeiem a nejakym slavistou az do tretiny trati. Pak bici a lenkei cukli, ale pak sme se zase sebehli na dalsi kontrole, kde nas ovsem dobeh dalsi balik. Pak to dudu posral a dobeh ho dalsi balik. Dudu sral jak za mlada, bici si nevedl o moc lepe, privez to na hranici 1O mista, dunda asi 20. Bohuzel zmrdecek beda zacal hlasit, ze jsou jicinsky stafety disk, pac mely spatne cisla, tak susu a svihy vybihali s takovymto pocitem. Na vykonu nebylo znat. Susu dovez na 11 pricce, svihe predbehl a dovez na 17 pricce. Dik jim ze sli ten delsi usek.

Na zaver jeste zhodnotme cely vikend. Gundersena vyhral bibi. Sprint se celkem povedl, k tomu nemuzeme alovi nic vytknout. Stafety totalne na picu, jako jeden den se tam jit muze, to ok, ale jit tam i druhej den, to je fakt na tuzku. Totalne zasranej les. Potreba podekovat alovi, ze nas oddisk. Preci jen byly spatne nahlaseny soupisky. Byly dobre, ale my se nevymenili cisla. Olaf je furt stejne zmrd, salatik jde do hospy a nekali. Zhaly s bokovkou se totalne zborili, tak ze boky polil vaska v hospe. Jana se na nej nasrala. Stafety jsme zabehli celkem slusne, postup je myslim uz vybojovanej. Ale dudu stejne nepobezi, bibi musi jeste zabejcit.

Takze potrenujeme na akadu, at nas nejakej zabinackej sulin nepredbehne. Uvidime se pristi tejden an kratky na sumave. Klasiku samo nebezime, bude to urcite zase dlouhy.

VT KARST CUP + TATRY

13. května 2009 v 17:14 | Šutr |  VT - BT
bez spolupráce s
pozvánka na

VT KARST CUP + TATRY

(Letní tréninkový camp BTčka spojený s účastí v termálech)

Termín: středa 29. 7. - 7. 8. 2009
Odjezd: z Jičína v odpoledních hodinách
Místo: obec Dedinky pri priehrade Palcmanská Maša v Slovenskom raji + Štrbské prso
Účast: Šutr, Libe, Ďunda, Bič, Linda, Ivčis, Áňa
Cesta: TAM - 524 km - 7 hodin, 28 minut, DO TATER - 87,8 km - Přibližně 1 hodin, 26 minut
Cena: Starovný: 650,- Kemp: 250,- Benzín: 450,- (počítám,že najedem 1500km x 2Kč / 7lidí)
Vstupy termály a jeskyně: do 500,- TERMÁLY,
BT hradí každýmu 1pivko! Na ávěrečnýho GUNDERSONA !!!
Termály: BEŠEŇOVÁ - Areál, který je otevřen celoročně leží 12 km od Ružomberoka a je lehce dostupný ze všech hlavních dopravních tahů. Termální voda vyvěrá z hloubky 1987m a má teplotu 60 °C. Působí léčivě na pohybové a dýchací ústrojí, urologické problémy a má příznivé kosmetické účinky. Dále příznivě působí i na psychiku.
Organizace: Šutr, Libe, Ďuďu, Biči, Mazo (pomůže nám s jazykovou bariérou)
Doprava: SJC Transporter
Ubytování:
Karst cup: V oddílovém stanu na louce v Dědinkách
TATRY: ???
Středa po ó: odjezd ňák podle domluvy
Středa noc: BT mikrokalba, spaní pod šírákem
Čtvrtek dopoledne: Závod H21BT, skrátená trať, Silická planina, 6,0-6,5km
Čtvrtek odpoledne: Odpočinek, možná navštěva Dobšínské Ladové jeskyně
Čtvrtek večer: BT middlekalba
Pátek dopoledne: Závod H21BT, skrátená trať, Silická planina, 6,0-6,5km
Pátek odpoledne:Odpočinek, výlet za kulturou Gombasecká jeskyně
Pátek večer: BT megakalba
Sobota dopoledne:Závod H21BT, krátka trať, Slovenský raj, 3,0-3,5km
Sobota odpoledne: Vykydlos po BT megakalbě
Sobota večer a noc: Spánek, příprava na poslední etapku a přesun do Tater
Neděle ráno: Závod H21BT, skrátená trať, Silická planina, 4,5-5,0km
Neděle po závodě: Odjezd do Vysokých hor..
Pondělí: Tůra + pivko, termály
Pondělí večer: BT mikrokalba
Úterý: Tůra + pivko, termály
Středa: Tůra + pivko, termály, musíme se dohodnout, kdy pojedem domu :-)
Čtvrtek: Ranní běh a odjezd domů

Gombasecka jeskyně

Termály
Tatry

KAM NA VÝLET : http://web.tuke.sk/obeh/gps/


Informace přibývají, čtěte porozně !

ŽEBŘÍČEK „B – ČECHY“ aneb btčko na druhých závodech

10. května 2009 v 21:14 | Ďunďa |  Jak to vidí Ďuďu
Pořadatelé ze SHK přichystali na jarní víkend v termínu 9. - 10. května závody žebříčku B - Čechy. Ovšem nenechme se zmast, tento vikend nekorygoval s jinym celorepublikovym zavodem, tudiz se na zavod sjela velmi dobra konkurence, mezi nima nechybelo ani ultras.
Sobota - klasická trať Centrum závodu jak je zvykem u OB v nejvetsi prdeli, jako vesnicce, nedaleko safari Dvora Kralove. Pocasi celkem pralo, akorat hned u prijezdu na nas cekalo prekvapko. Nejdrive poradatel pan Vask koukal nekam na kocicky, misto aby navigoval auta, tak jsme ho lehce vytroubili a on ukazal kam dal. Po zaparkovani cesta pul kilaku na shromazdiste. Zde poznavame, jak jsem tady za mlada, neskazeny pobihali na druzstvech. Ale co to bylo? Skromazdiste neposekane, za to davam poradatelum snizenou znamku! Byla rosa, takze to nebylo moc prijemny po prichodu. Nastesti jak byva zvykem, hned se to uslapalo. Mapa 1:15000, ovsem poradatele trvidili ze byla revize, ja asi myslim ze dali akorat lehce novou grafiku, ale zmapovana kvalitne. Cesta na start byla uz horsi. Tri kilacku, docela peklo pred klasikou. Jeste kdyz sel dunda na strart s tomem, tak ten v pulce zjistil ze ztratil cip, tak se vracel. Ale start stihnul. Nejprve nas poradatele prohnali poradnym fekalem a pak se prebehlo do velmi rychle casti mapy, kde to byla nuda, jen bezet a razit. Dobre si vedl bibi, ktery obsadil 6.misto v ackach. Tom dal becka a o dundovi bez komentare. Musime tez pochvalit manzelky, dundova pekne treti misto v ackach a sutrova zabejcila a vyhrala becka. Jednicka, ganesch a jelo se spinkat dom.
Nedele - klasická trat V nedeli, uz btcko posilneno o libeho a sutra, brzky odjezd do stejneho centra zavodu. Nastesti uz trava slehla, takze oka. Sobota bez kalbicky, takze jsme se vsichni cejtili na zavod oka. Tentokrat mapa v desitce, sedela dobre. BTcko tentokrate vsichni bezeli H21A. V poradi, prvni Libe, Bidi, Tom, Sutr a Dunda. Trat dlouha 6km, 15O prevyseni. Oficialni zavod btcko z trojky na ctyrku, pak exac. Vybrali jsme nejluxusnejsi usek, volba, kratkej. Prvni se na trat vydal bejk Libe, ktery startoval v 02. Vedl si velmi dobre, dobehl Japra, na radiu kilak pred cilem vedl. Ovsem zde ho hlasite podporovali sutr s dundou, takze pak udelal chybku na minu. Presto nasadil velmi dobry cas 35 minut a v zavode btcka cas 1:17. Druhy na trat Bibi. Na nem byla znat predchozi unava, dobehl v case 38, ale na bt zavode si nevedl spatne. O vterinku hure nez libe. Pak tedy moc nebejcil tom, ktery je vytizen z prace a formicka uz moc neni. Bibi ho dobehl a utek mu. Posledni dvojka Sutr a Dunda startovala v case 120, takze na zaver startovniho pole. Posilnila se libeho foukatkem, vysrali se cestou na start a slo se na to. Sutr si vedl nejlepe, cas 34 a na zavode bt posunul hranici na 1:13. Zvolil spodni variantu volby. Ovsem pak na petku prisla minutova chybka, presto velmi dobry cas. Posledni na radu vyrazil dunda. Take zvolil spodni variantu a i kdyz si myslel, ze jde na tuzku, tak bt zavod vyhral v case 1:10. Ani na celkove trati si nevedl spatne, sice dve a pul minutky tam nechal, ale cas 37 jde. Ovsem po dobehu bt zavod neskoncil, nasledoval exac, kde se startovalo dle ztrat z trati. Prvni tedy dunda, pak sutr, libe a bibi. V teto discipline potvdil sve vedouci postaveni libe, ktery povrdil roli favorita a manko smazal asi za 5 vterin. Kratce nato potvrdil druhe misto bibi, treti misto patri shodne sutrovi a dundovi.
Struscne shrnme vikend:
• Az na par organizacnich nedostatku, to poradatele zvladli bez problemu. Nutno jim take pochvalit kolace,ceny, byly fakt vyborny
• Bibi se ukazal, ze se v zime na bezkach neflkakal a na klasice zabejcil
• Pro zbytek utras vyplyva, ze klasiky uz pro ne nejsou. Zato na kratky to vubec nebeha spatne
• Pristi rok se kodyho morka muze tesit na konkurenci v podani BT, forma urcite bude
• Exac dopadl taky celkem dobre
• Barka snad priste prijede a ukaze kozy!!

Čarodky a MČR noční u Zálesáka

2. května 2009 v 9:59 | B+Š


Čarodky..
Na čarodky jsme jeli dost pozdě. Šutr uvízl cestou do Jičína v koloně aut a Libe v koloně lidí na vlakovým nádraží tak, že nestihl vlak, čemuž samozřejmě všichni věříme. Linda by se dlouho načekala, kdyby byla nastoupená podle plánu. Cestou jsme viděli obří požár, tak Libe hned volal hasiče (neměli jsme v autě dost hasičáků, ani mouky). Operátorce slíbil, že se sjedem kouknout blíž a dáme jí vědět. Nakonec jsme museli výjezd odvolat. V Libošovicích pořádali dobrovolní hasiči čarodky a měli už připravenou vlastní stříkačku, kdyby se něco zvrtlo. S klidným srdcem jsme odjeli zapálit vlastní oheň.

Na chatě jsem hned dali zahřívacího lahváče, abychom se rozcvičili před kontrolníma. Manželky přivezly každá svojí buchtu, kterou doma upekly. Áňa ještě naložila maso a připravila šopák. Hostina jak na Vánoce. Dali jsme 4 kontrolní, šutr jen tři (0:17, 0:41, nedopil-poblil se), protože se šetřil na posledního ve kterým stejně nevyhrál. Nejúspěšnější byl Libe (0:17, 0:19, 0:19, 0:17) a v těsném závěsu za ním Bič (0:19, 0:21, 0:23, 0:22). Když jsme dogrilovali a dopili pivka, tak jsem začali hrát stolní hry. "Pepa hledá superbar" bylo její jméno. Skoro jsme to nemohli vyhrát. Nakonec vyhrál Bič, kterej přišel do baru, kde už seděl Libe a čekal na něho. Bič s Libem byli vítězové a zároveň poražení. Rozložili jsme hlavolamovou postel a manželky nás uložili. Teď už na kalbu bez manželek radši nepojedem. Ráno jsme nemohli najít ani jednu rozkvetlou třešeň, takže první ráj stál za prd!


MČR..

Odjezd v půl pátý z Jičína ve složení: Havlindus řidič, Zdena Péca, Hendy,Bejzi, Lasi, Hóna.
Havlinda nastavuje tempomat u novýho trafiku TDI na 170 a za 2,5hodky (280km) jsem u Zálesáka. V Mariánkách se ptá ještě Bejziho, jak dlouhou mu cestu ukázal Seznam a Kálovi mapy.cz. Bejzi odpovídá 3,5 hodky.
Smažba po dálnici uběhla jak sviňa, jen v kroupách jsme museli zpomalit na stovku a docela nás překvapilo, že byla tma jak v prdeli a Havlinda měl pořád sluneční brýle.
Zálesák má vše precizně připravené: šipky na každý křižovatce s nápisem MČR Noční, MLOK, takže najít centrum bylo fakt lehké. Horší to bylo ale domů, to už Zálesák trochu podcenil a šipky z města nedal a taky jsme se hnedka ztratili..
Cesta od kaufiče, kde jsem chtěli dát před závodem 3 za 10 byla luxusně vyznačená.. na trase 500metrů bylo milion fáborků a 150 šipek s nápisem MČR Noční - MLOK. Bylo také obdivuhodné potkávat pořadatele s visačkama MČR Noční - MLOK, pořadatel. Opravdu jsem věděli že jsme na správných závodech a né někde jinde.
Tak tak jsme do startu stihli vystřízlivět, rozděli světla, Havlindovi to zhaslo, ještě než si to nasadil na hlavu, takže výměna baterky byla nutná.
ňákej ten ioňtáček, svačinka od Lindy, která byla velmi luxusní, děkujeme Lindo! Pak asi tak 10 tabletek Brainu s obrázkem Ajnštajna a šlo se do lesa!! První z BT šel do toho Hendys, kterej si svoji výbornou fazónu zkazil nehoráznou kalbou na čarodky, bylo to jasný i starýmu Héňovi, kterej přišel a ptal se jak jsme na tom a pak dodal, ste vlastně byli v Jičíně, co?? Asi mu bylo jasný že jsme nešli spát v 10hod a v 10hod ráno sme byli ještě úplně na hadry.
A teďka již stručně:

- Hóna si chtěl posunout startovní čas někam dopředu a dostalo se mu odpovědi, že není na Výchoďáku, že je na MČR Noční, který pořádá MLOK.
- Zdena tak dlouho vybírala baterku, až si vybrala takovou, že ji na první kontrole zhasla.
- Bejzin vyhrál měřenej úsek BT na první kontrolu a Hóna za to musel sníst 10 Brainů.
- Hóna vyschízinkoval Sosáka na startu a na jedniččce už ho měl.
- Lindě zhaslo světlo 4kontroly před cílem.
- Bejzimu to krom na jedničku vůbec netáhlo.
- Bezji nám roždělil jeho zásoby ESTIMU od Pavlika Hanáka, kde bylo nasříkáno.
- Když jsem v šatně vyvěsili BT drezíky, nikdo k nám do šatny nechtěl.
- Doběh na ledním stadionu docela smekal.
- Al si myslel že máme nový BT náušnice..:-))

MČR Noční MLOK, hodnotíme jako velmi vydařené s organizačně povedené a samoždřejmě velmi levné. Vše hrazeno oddílem SJC, podmínky skorem lepší než na severu.
TOPlist